Informace

Feebee z Korycanských skal
narozena:  6.7.2007

Č. zápisu: ČLP/RR/4877
otec:  Inyanga of Ka-Ul-Li`s Ridges
matka:  Bonnie z Korycanských skal
chovná fena ( bonitace ČKRR 8.5.2009)
DKK 0/0   DKL 0/0

štítná žláza: v pořádku  
výška:  65 cm
váha:  35 kg
plnochrupá     úplný nůžkový skus
barva:  červená pšenice

povaha: temperamentní (ale také stále hravá a mazlivá)

 

Naše Feebee (Fíbouš, Fíbinka, Outůčko, Beruška, ale taky blbka a další nepublikovatelné výrazy :o)) se narodila 6.7. 2007 v chovatelské stanici z Korycanských skal. Naďu a Jirku Krajánkovi jsme navštívili ještě před tím, než se vůbec vrh F narodil. Já jsem totiž neměla ani potuchy, jak RR vypadá, jen jsem věděla, že je to nějaký obrovský pes :o). Holky Krajánkovic – Molly, Bonnie a Catlien se mi moc líbily, ale zatím jsem si nedovedla představit, jak takovýhle „telátko“ uskladníme doma v bývalém 1+1 (obavy byly ihned pryč a teď se všichni vejdeme na postel 140 :o)).

Jen co se Bonýně narodila EFka, byli jsme u Krajánků vařený pečený a dodatečně jim děkujeme vůbec za tu možnost. Jiřík nafotil stovky fotek a doma jsme pak probírali a vybírali, kterou holčičku si tedy vezmeme. Jiřík měl vybranou jinou, ale mně se od začátku líbila ta s fialovou mašličkou. Ona totiž byla nejmenší, jedla odděleně, pořád spinkala, až jsme se báli jestli není nemocná … :o)

S Jiříkem jsme jeli na „poslední“ dovolenou a ihned po návratu jsme razili si vyzvedout fialku, která dostala jméno Feebee.

Fíboušek byla kouzelná, roztomilá, mazlivá a najednou i žravá, živá – žádná nemocná … Právě kvůli její „živosti“ se nám obrátil život naruby (myšleno v dobrém) – žádný courání po nákupních centrech, vysedávání u televize apod., od té chvíle to jsou procházky, setkání s kamarády pejskaři, výlety do lesů a polí. Nesmím zapomenout taky na různé infarktové situace (o zničení určitých částí bytu nemluvě :o)), jako ztracení se na sídlišti, zmizení v lese s tatínkem a skoro 4 hodinové hledání, honičky za srnkami s maminkou a tetičkou atd.

Tak to je tak v kostce naše milovaná Feebee. Zatím je to naše první RR holčička, ale už vymýšlíme, kdy si obstarat druhou, protože jeden RR je málo :o)

foto by Klára Olivová - fotograf